AKTUALNOŚCI

Jarmark Bożonarodzeniowy Szczecinek

W dniu 16.12.2017 roku wzięliśmy udział w Jarmarku Bożonarodzeniowym 

VI Rajd Zimowy, czyli (Nie) Pokój na Świecie

2016-02-12 00:14:04

Dzięki uprzejmości i gościnności Wójta Gminy Grzmiąca, w dniach 29-31.01.2016 r. w budynku dawnej Szkoły Podstawowej w Krosinie odbył się VI Rajd Zimowy, czyli (Nie) Pokój na Świecie organizowany przez 21 DSH Fregata im. Aleksandra Kamińskiego z Grzmiącej i Hufiec Szczecinek ZHP. Brało w nim udział dziewięć patroli, w tym trzy patrole z Hufca Ziemi Koszalińskiej. Impreza rozpoczęła się w piątek ok. godziny 20.30 kiedy to odbył się apel początkowy. Następnie odbyła się trasa nocna, gdzie patrole miały za zadanie odnaleźć paczki ze zrzutów samolotowych.

 W sobotę na naszych gości czekała trasa dzienna. Dzień był dość pochmurny i zanosiło się na deszcz, jednak nikogo to nie zniechęcało. Wszyscy wyruszyli, aby zmierzyć się z niespodziankami przygotowanymi przez organizatorów. Po obiedzie odbyły się zajęcia plastyczne, gdzie każdy z patroli miał do zaprojektowania i wykonania makietę schronu. Wszyscy pracowali starannie i sumiennie, a wystawa która powstała robiła na wszystkich ogromne wrażenie, w końcu nasza harcerska kreatywność nie zna granic. Po wszystkich atrakcjach odbyło się krótkie świeczkowisko, na którym śpiewaliśmy, pląsaliśmy i słuchaliśmy gawęd.

 W niedzielę rano odbył się apel zakończeniowy. Z ogólnej punktacji rajdu wynikało, że wyróżnienia zdobyły następujące patrole: DarkWatchASG KARLINO, HKTP PTTK "SEZAM" Koszalin, 10 KDSH "Czarne Pantery" KOSZALIN.


Imprezę udało się zrealizować dzięki zaangażowaniu harcerzy i harcerek 21 DSH „Fregata” oraz ludzi dobrej woli, którzy wsparli nas finansowo.

 

 

 I nadszedł czas pożegnań. Weekend upłynął nam we wspaniałej harcersko-braterskiej atmosferze. Myślę, że wszyscy będziemy go jeszcze przez długi czas wspominać i że za rok spotkamy się w tym samym, a może i większym gronie.

(red. N.Tarnogrodzka)

Kategorie wpisu: Imprezy, Inicjatywy / akcje
« powrót