AKTUALNOŚCI

Jarmark Bożonarodzeniowy Szczecinek

W dniu 16.12.2017 roku wzięliśmy udział w Jarmarku Bożonarodzeniowym 

V Rajd Zimowy czyli… Mityczna wyprawa na Olimp

2015-02-16 22:09:34

W dniach 13-15 lutego 2015 roku dzięki uprzejmości Dyrektora i przychylności Wójta Gminy Grzmiąca w Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego w Grzmiącej odbył się V Rajd Zimowy czyli… Mityczna wyprawa na Olimp. 21 DSH Fregata miała zaszczyt gościć około 200 osób z naszego hufca ale także zaprzyjaźnionych hufców: Koszalin, Miastko, Czaplinek. Spotkanie rozpoczęło się uroczystym apelem. Moment w którym z tych wszystkich gardeł zabrzmiały słowa ,,Wszystko co nasze Polsce oddamy…’’ był przepiękny. Wieczorem odbyły się Dionizje na których każdy patrol miał  do zaprezentowania scenkę.

Sobota przywitała nas słoneczną sprzyjającą wędrówkom pogodą. Około 9:30 patrole zaczęły wychodzić w piękną i malowniczą trasę gdzie mieli do wykonania różne zadanie, np. zbudowanie skrzydeł Dedala, przerobienie piosenki harcerskiej na taką która oddaje temat rajdu czy też sporządzenie i wypicie ambrozji. Wieczorem odbyło się świeczkowisko gdzie do zaprezentowania był Piorun Zeusa i przepowiednia.

Wczesnym niedzielnym rankiem odbył się apel końcowy. Rywalizacja zakończyła się następującymi wynikami:

I miejsce patrol 10 KDW "Czarne Pantery" z Koszalina

II miejsce patrol "Gryfiątka" Białogard

III miejsce patrol z 18 WDH "Terram et aquam" z Grzmiącej.

Rajd upłynął w miłej, harcercersko-braterskiej atmosferze. Miejmy nadzieję że w przyszłym roku spotkamy się w tak samo licznym gronie.

(red. trop. N. Tarnogrodzka)

Kategorie wpisu: Imprezy, Inicjatywy / akcje
« powrót