AKTUALNOŚCI

Jarmark Bożonarodzeniowy Szczecinek

W dniu 16.12.2017 roku wzięliśmy udział w Jarmarku Bożonarodzeniowym 

Uroczyste podsumowanie i zakończenie roku harcerskiego 2013/14

2014-06-21 22:32:34

 

W dniu 21 czerwca 2014 roku  nasza Drużyna w sposób uroczysty zakończyła rok harcerski 2013/14. Uroczysty bo wspólnie, bo przy obrzędowym ognisku, bo z przyjęciem Przyrzeczenia. Do grona ZHP dołączyły: Katarzyna Jabłońska, Magda Kuczerka, Maja Pruchniak, Wiktoria Wolska, Roksana Chojnicka. Uroczyste włączenie w nasze szeregi poprzedziła trasa dla całej Drużyny, przygotowana przez ćw. Dawida Szyjkowskiego oraz ćw. Bartłomieja Peste. Trasa  miała pomóc  utrwalić wiadomości zdobyte na cotygodniowych zbiórkach zastępów. Bezpośrednio przed przyjęciem Przyrzeczenia druhny odbyły „bieg po krzyż”, który zaliczyły z wynikiem pozytywnym.  Przyrzeczenie odebrała hm. Wanda Lachowska (członek Sądu Harcerskiego przy KH Szczecinek), która w każdej sytuacji wspiera naszą Drużynę.  Dziękujemy Wszystkim za udział w tej wyjątkowej zbiórce.

                                                                                                             red. och. Natalia Tarnogrodzka  

 

 Harcmistrzyni (hm.) Wanda Lachowska w latach 1970 – 1999 pełniła funkcję drużynowej 11 Drużyny  harcerskiej im. K. Baczyńskiego o profilu artystycznym. Drużyna pod opieką dh. Wandy  wielokrotnie wygrywała różnego rodzaju konkursy oraz przeglądy artystyczne, zdobywała  nagrody i wyróżnienia.


Od 2007 roku hm. Wanda jest członkiem Sądu Harcerskiego w Hufcu ZHP Szczecinek.  W 1978 roku za prowadzoną działalność wychowawczą została wyróżniona nagrodą  Ministra Edukacji, otrzymywała również nagrody Wójta Gminy Grzmiąca oraz dyrektora szkoły za pracę dydaktyczno – wychowawczą.


W 2011 roku hm. Wanda za zasługi dla rozwoju ruchu harcerskiego, za działalność  na rzecz kształtowania moralności i patriotycznej postawy polskiej młodzieży została  uhonorowana przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego Brązowym Krzyżem Zasługi.


W roku 2013 w uznaniu zasług hm. Wandy Lachowskiej Rada Gminy
w Grzmiącej przyznała odznaczenie „Zasłużony dla Gminy”.

 

(info. UGG)


(fot. A-Ros)

Kategorie wpisu: Uroczystości, Zbiórki
« powrót