AKTUALNOŚCI

Jarmark Bożonarodzeniowy Szczecinek

W dniu 16.12.2017 roku wzięliśmy udział w Jarmarku Bożonarodzeniowym 

Spotkanie opłatkowe Drużyny 2014

2014-12-22 20:45:43

W grudniu każda rodzina przygotowuje się do Świąt Bożego Narodzenia jaką bylibyśmy rodziną, bez wspólnego posiłku wigilijnego. Dlatego też w niedzielę 21 grudnia 21 DSH Fregata im. Aleksandra Kamińskiego odbyła wigilię drużynową, podczas której zostały nadane tytuły: HONOROWEGO CZŁONKA DRUŻYNY, następującym druhnom i druhowi:

dh. Teresie Stalko (która przez wiele lat wspierała naszą drużynę)
hm. Wandzie Lachowskiej (długoletniej działaczce ZHP, współpracującej z drużyną)
HO Bartłomiejowi Pesta (członkowi drużyny, byłemu przybocznemu).
Na spotkanie opłatkowe przybyli prawie wszyscy zaproszeni goście. Poza osobami, którym przyznany został w/w tytuł, na zaproszenie odpowiedziała Pani Jolanta Kowalczyk - Dyrektor Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego w Grzmiącej. Spotkanie rozpoczęło się apelem, na którym zostały wręczone tytuły. Następnie jak prawdziwa rodzina podzieliliśmy się opłatkiem składając sobie piękne i szczere życzenia. Po czym zasiedliśmy do kolacji. Na zakończenie zaśpiewaliśmy kilka piosenek harcerskich i przekazaliśmy sobie tradycyjną iskierkę.

Spotkanie przebiegało w bardzo miłej i braterskiej atmosferze. Harcerze i harcerki z niecierpliwością oczekują kolejnej zbiórki w tak samo licznym gronie.

(red. N.Tarnogrodzka)
Kategorie wpisu: Zbiórki
« powrót