AKTUALNOŚCI

Jarmark Bożonarodzeniowy Szczecinek

W dniu 16.12.2017 roku wzięliśmy udział w Jarmarku Bożonarodzeniowym 

Półkolonie z harcerzami

2014-05-12 15:45:43

W dniach 01-06.07.2013 roku w budynku Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiegow Grzmiącej zostało zrealizowane zadanie publiczne PN. "Półkolonie z harcerzami" w ramach zorganizaowania letniego wypoczynku dzieci. Realizatorem projektu była Choragiwe Zachodnipomorska ZHP komenda Hufca w Szczecinku. Zadanie zostało wykonane dzięki współfinansowaniu ze środków otrzymanych od Gminy Grzmiąca, ZHP Komenda Hufca w Szczecinku, Gminazjum w Grzmiącej oraz zaangażowaniu wolontariuszy i harcerzy z 21 DSH FREGATA.
W zogranizwoanych zajęciach wzięło udzial 25 dzieci oraz 10 harcerzy z terenu Gminy Grzmiąca. Opieką i przeprowadzeniem zajęć zajęła się wykawilifikowana kadra pedagogiczna w osobach 6 wolontariuszy – nauczycieli z Gimnazjum i ZS w Grzmiącej. Każdego dnia poza zajęciami w budynku, były wyjścia w teren, wyjazdy oraz posiłki (obiady, suchy prowiant).
Półkolonie z harcerzami pozwoliły aktywnie spędzić wolny czas oraz wpłynąć na wyrównanie szans edukacyjnych poprzez zorganizowanie wyjazdu dzieciom i młodzieży do kina w Koszalinie. Dzieci nabyły pewności siebie, umiejętności odnajdywania się w różnych sytuacjach społecznych. Poprzez prezentację własnej osoby stały się bardziej otwarte i zintegrowały się z rówieśnikami, i młodzieżą starszą. Dzięki zabawom, odgrywaniu scenek, wspólnym śpiewaniu, grom zespołowym, wyjściami w teren nabyły praktycznych umiejętności. Poprzez wyjazd integracyjny nad morze w Sarbinowie, zawody, gry sportowe, podchody uczestnicy spędzili aktywnie swój czas
wolny. Dzięki przedstawieniu ciekawych miejsc naszej gminy i przeprowadzeniu konkursu plastycznego, uczestnicy półkolonii lepiej poznali historię swojej gminy i regionu.
Projekt współfinansowany ze środków otrzymanych od Gminy Grzmiąca.
Projektem zajmowała się phm. Anna Wójcik

Kategorie wpisu: Inicjatywy / akcje
« powrót