AKTUALNOŚCI

Jarmark Bożonarodzeniowy Szczecinek

W dniu 16.12.2017 roku wzięliśmy udział w Jarmarku Bożonarodzeniowym 

Odznaka „Zasłużony dla Gminy Grzmiąca” dla hm. Wandy Lachowskiej.

2014-05-12 20:35:25
30 grudnia 2013 r. na XXXIV sesji Rady Gminy Grzmiąca została nadana Odznaka „Zasłużony dla Gminy Grzmiąca” dla Wandy Lachowskiej. Rada Gminy Grzmiąca na wniosek Wójta Krzysztofa Sysko podjęła uchwałę o uhonorowaniu Wandy Lachowskiej tym zaszczytnym tytułem za zaangażowanie w sprawy młodzieży i roli jaką wniosła dla rozwoju harcerstwa na terenie gminy Grzmiąca. W uzasadnieniu uchwały można przeczytać m.in., że
• w latach 1970 – 1999 pełniła funkcję drużynowej 11 Drużyny harcerskiej im. K. Baczyńskiego o profilu artystycznym. Prowadzona przez nią drużyna wielokrotnie wygrywała różnego rodzaju konkursy oraz przeglądy artystyczne, zdobywała nagrody i wyróżnienia. W latach 2003 – 2008 w ramach Harcerskiej Akcji Letniej Pani Wanda prowadziła zgrupowania Obozów Harcerskich w Stanicy Harcerskiej w Drężnie. Od roku 2007 jest członkiem Sądu Harcerskiego w Hufcu ZHP Szczecinek. Prowadzi również działalność charytatywną w ramach Harcerskiej Fundacji Pomocy Dzieciom pozyskując środki finansowe na organizację letniego wypoczynku dla dzieci z rodzin najuboższych.
• w 1978 roku za prowadzoną działalność wychowawczą została wyróżniona nagrodą Ministra Edukacji, otrzymywała również nagrody Wójta Gminy Grzmiąca oraz dyrektora szkoły za pracę dydaktyczno – wychowawczą.
• w 2011 roku Pani Wanda za zasługi dla rozwoju ruchu harcerskiego, za działalność na rzecz kształtowania moralności i patriotycznej postawy polskiej młodzieży została uhonorowana przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego Brązowym Krzyżem Zasługi.

Serdecznie gratulujemy!
Kategorie wpisu: Uroczystości
« powrót