AKTUALNOŚCI

Jarmark Bożonarodzeniowy Szczecinek

W dniu 16.12.2017 roku wzięliśmy udział w Jarmarku Bożonarodzeniowym 

IV Rajd Zimowy w Grzmiącej...

2014-05-12 20:37:11
Na czas weekendu 31.01 - 02.02.2014 roku Gmina Grzmiąca stała się domem dla wielkiej rodziny harcerskiej. W tych dniach w budynku Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego w Grzmiącej odbył się IV Rajd Zimowy czyli... Bardzo Dzika Przygoda na Bardzo Dzikim Zachodzie. Organizatorami rajdu była działająca przy Gimnazjum w Grzmiącej 21 DSH FREGATA oraz Komenda Hufca ZHP Szczecinek.

Gminę Grzmiąca odwiedziło ponad 150 harcerzy i harcerek w różnym wieku, począwszy od zuchów skończywszy na wędrownikach i instruktorach ZHP. Zagościły tu drużyny: 4 DH Gryf, 22 PDH Dementia, 1 SDH Delta, Nieprzetarty Szlak ze Szczecinka, LOK Białogard, Orlęta Świdwin, K.I.L.E.R., 69 DW Kobra.

Zrzeszeni w drużyny jak i nieformalne grupy harcerskie w pierwszym dniu rajdu harcerze zaprezentowali przygotowany na tę okoliczność taniec kowbojski.

W sobotę goście udali się w trasę rajdową po terenie Gminy Grzmiąca. Miała długość ponad 10 km. Prowadziła przez drogi leśne, pola i łąki. Na trasie rozstawione było 9 punktów patrolowych, na których wykonywane były przeróżne zadania np. rzut podkową, strzelanie z łuku do tarczy, wymyślanie historii i bajek, wykonywanie zadań sprawnościowych. Wieczorem, było świczkowisko, na którym drużyny prezentowały przygotowane wcześniej modele kaktusa, wspólnie śpiewali i grali. Panowała atmosfera braterstwa i radości. Po świeczkowisku udostępniona została hala sportowa dla zainteresowanych harcerzy. Wzięli udział w rozgrywkach przygotowanych przez nauczyciela gimnazjum Pana Mirka Owczarskiego, któremu serdecznie dziękujemy za poświęcenie trzech godzin swojego wolnego czasu.

Ostatniego dnia rajdu, w niedzielę odbył się apel końcowy, na którym zostały rozdane wyróżnienia i dyplomy za uczestnictwo w rajdzie. Za szczególne zainteresowanie oraz sprawność w czasie trasy wyróżnione drużyny otrzymały nagrody rzeczowe. Każdy z uczestników na pamiątkę otrzymał plakietkę okolicznościową oraz długopis z nazwą drużyny organizatorów.

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które pomogły zorganizować i przeprowadzić ten rajd.

Czuwaj!
dh. Joanna Rusek
Kategorie wpisu: Imprezy
« powrót