AKTUALNOŚCI

Jarmark Bożonarodzeniowy Szczecinek

W dniu 16.12.2017 roku wzięliśmy udział w Jarmarku Bożonarodzeniowym 

III jesieniowisko drużyny

2015-10-14 21:52:49

W dniach 09-11.10.2015 dzięki uprzejmości Wójta Gminy Grzmiąca nasza drużyna gościła w budynku dawnej Szkoły Podstawowej w Krosinie. Tematem przewodnim naszego jesieniowiska był „harcerski start” a w nim historie średniowiecza. W piątek wieczorem po uroczystym apelu odbył się ,,kominek”, na którym kadra wprowadziła harcerzy do tematu. Było na co popatrzeć, ponieważ każdy uczestnik miał na sobie strój średniowieczny, a co jeden to lepszy.

 

Sobota przyniosła nam znacznie więcej wrażeń. Po śniadaniu rozpoczęliśmy zajęcia, których temat był bardzo nietypowy, bo robiliśmy coś co dla ludzi ze średniowiecza było normą. Mowa oczywiście o lepieniu garnków z gliny. Harcerze starali się, aby ich naczynia wyglądały jak najlepiej. Bezpośrednio po tych zajęciach wyruszyliśmy w teren. Patrole współzawodniczyły ze sobą przez 1,5h. Każda grupa zakończyła grę z wynikiem pozytywnym docierając do celu-przystani kajakowej. Po powrocie do szkoły przyszedł czas na obiad. A po nim czekały na harcerzy nowe atrakcje.

Pierwszą z nich był sąd nad sprawą, na którym to harcerze i harcerki dyskutowali na następujący temat:  Czy prawo harcerskie jest nam potrzebne i dlaczego? W zajęciach brała również udział Komendant Hufca ZHP Szczecinek hm. Zofia Gańska HR. Po tych zajęciach nastąpiło kolejne wyjście w teren, tym razem uczestniczy jesieniowiska szukali w lesie skarbów. Wieczorem odbyło się świeczkowisko, którego tematem przewodnim było pozdrowienie ,,Czuwaj”.

 

W niedziele nad ranem (o godzinie 5.00) przyszedł czas na coś w czym nasi harcerze jeszcze nigdy nie mieli okazji wziąć udziału. Mianowicie zorganizowaliśmy próbny alarm przeciwpożarowy. Z dumą możemy stwierdzić, że ewakuacja przebiegła szybko i sprawnie. A kilka godzin później nastąpił apel zakończeniowy i rozkwaterowanie.

 

Ten weekend upłynął nam w bardzo miłej harcersko-braterskiej atmosferze. Dziękujemy wszystkim za wspólnie spędzony czas i z niecierpliwością oczekujemy kolejnej okazji do wspólnego spędzenia czasu.

 

Zadanie zostało współfinansowane ze środków pochodzących z 1% Chorągwi Zachodniopomorskiej ZHP.

 

(red. pion. Natalia Tarnogrodzka)

« powrót