AKTUALNOŚCI

Jarmark Bożonarodzeniowy Szczecinek

W dniu 16.12.2017 roku wzięliśmy udział w Jarmarku Bożonarodzeniowym 

Betlejemskie Światełko Pokoju 2014 w Gminie Grzmiąca

2014-12-20 12:10:58

         Nasza Drużyna włączyła się w jak co roku w ogólnoświatową akcję Betlejemskie Światełko Pokoju. Światełko zostało dostarczone do ważnych instytucji na terenie Gminy Grzmiąca.

„Zacznijcie dzieło pokoju w sobie, byście sami napełnieni pokojem mogli nieść pokój innym”. Święty Jan Paweł II.

      Tegoroczne hasło to „POKÓJ JEST W NAS”. Pokój jest owocem, który rodzi się w nas, ale przychodzi jako dar Ducha. Przenika nas całych, choć najbardziej odczuwamy go w naszym sercu i naszej duszy. Jego skutki są również widoczne na zewnątrz i promieniują na ludzi wokół nas. Prawdziwy pokój ducha zmienia nasze patrzenie na siebie samych, na ludzi, świat – daje nam coraz pełniejszą wolność. 

         Pismo Święte Boga nazywa Bogiem Pokoju. Jezus jest nazwany Księciem Pokoju – Tym, który pokój przynosi i jakby jest pokojem (Iz 9, 5). Przyjmując Betlejemskie Światło Pokoju – płomień, którego źródłem jest miejsce narodzin Jezusa, przyjmijmy zachętę do pokonywania w sobie niepokoju, który wywołuje lęk, obawy. Niech nam przypomina, że „Pokój na ziemi zaczyna się w nas samych”. Tyle bowiem wokół nas zła na ile pozwolimy i tyle może być dobra – ile uczynimy.

Tego właśnie rodzaju pokoju harcerze życzyli przekazując Światełko z Betlejemskiej groty narodzenia Chrystusa.

 

Mapę Światła można zobaczyć pod adresem http://www.swiatlo.zhp.pl/mapa-swiatla.php

« powrót