AKTUALNOŚCI

Jarmark Bożonarodzeniowy Szczecinek

W dniu 16.12.2017 roku wzięliśmy udział w Jarmarku Bożonarodzeniowym 

5-lecie reaktywacji Drużyny!

2015-09-21 19:47:52

Taaak! To już pięć lat! Ktoś mógłby zapytać od czago? Dlaczego harcerze akurat dzisiaj (19.09.2015r.) świetują? Natychmiast śpieszymy z odpowiedzią!
To dzisiaj mija 5 lat od reaktywacji naszej Drużyny. We wrześniu 2010 roku Komendant Hufca ZHP Szczecinek wydał rozkaz, w którym przywrócono do życia 21 DSH Fregata. Dla młodzieży z Grzmiącej otworzyły się drzwi Związku Harcerstwa Polskiego. Na drużynową została mianowana phm. Anna Wójcik. Harcerze i harcerki działali pod jej opieką przez trzy lata. W 2013 roku władzę objęła pwd. Anna Chormińska HO.
Dzisiaj, przyszedł czas aby podsumować te 5 lat działalności. Zdjęcia z dawnych czasów, opowieści gości, a także nasze własne refleksje urozmaicały nasze dzisiejsze spotkanie. Piosenki, pląsy i gawędy pokazały gościom jak potrafią się bawić harcerze i że do tych zabaw nie są nam potrzebne wynalazki XXI wieku. Czasami wystarczy gitara i trochę dobrego humoru.
Podczas apelu nadaliśmy dwa członkostwa honorowe. Pierwsze z nich dla phm. Anny Wójcik, a drugie dla dh. Magdy Popowicz - Pawłowskiej. Po małym poczęstunku i wspólnym odtańczeniu belgijki udaliśmy się do domów pełni nadziei na kolejne pięć, dziesięć, a może nawet dwadzieścia lat wspólnej działalności.

Czuwaj!

(red. N.Tarnogrodzka, fot. K.Gołębiewska)

Kategorie wpisu: Imprezy, Uroczystości, Zbiórki
« powrót