AKTUALNOŚCI

Jarmark Bożonarodzeniowy Szczecinek

W dniu 16.12.2017 roku wzięliśmy udział w Jarmarku Bożonarodzeniowym 

21 marca jako dzień pełen wrażeń.

2015-03-23 20:54:34

Dzisiaj odbyła się kolejna zbiórka naszej drużyny. Tym razem terenem na którym się znajdowaliśmy okazał się las wokół kapliczki św. Huberta w Suchej. Mogliśmy tam gościć dzięki uprzejmości leśniczych i myśliwych z tego terenu. Zbiórka rozpoczęła się marszem od głównej drogi do placu przy kapliczce. Tam odbył się krótki apel i rozpoczęliśmy grę terenową pn. „zwiad”. Podzieleni na dwa zespoły poruszaliśmy się  po lesie rywalizując ze sobą. W podsumowaniu oba zespoły wypadły bardzo dobrze.

Po krótkiej przerwie rozpoczął się kolejny etap spotkania, a mianowicie bieg po krzyż dla trzech młodych harcerek- dh. Kaludii, dh. Weroniki i dh. Angeliki. Miały one do zaliczenia na krótkiej trasie kilka punktów na których harcerze starsi sprawdzali ich wiedzę i umiejętności. Po zakończeniu zostało rozpalone obrzędowe ognisko przy którym druhny przyrzekły służbę Bogu, Polsce i bliźnim. Przyrzeczenie odebrał pwd. Arkadiusz Rosiński - jeden z opiekunów drużyny.
Po przekazaniu sobie tradycyjnej iskierki przyjaźni pożegnaliśmy się i rozjechaliśmy do domów.
Druhnom, które przyjęły Przyrzecznie serdecznie gratulujemy, a my jako doświadczeni harcerze z niecierpliwością oczekujemy kolejnego spotkania.   

(red. N.Tarnogrodzka, fot. K.Gołebiewska)

Kategorie wpisu: Uroczystości, Zbiórki
« powrót